Muzeum Etnograficzne Wernisaż wystawy 25-09-2020

Szanowni  Państwo, Sympatycy i Przyjaciele,

Muzeum działa, pomimo różnorodnych trudności spowodowanych pandemią i związanymi z nią obostrzeniami, które  obowiązują w instytucjach kultury.

Już w piątek 25 września o godz. 18,00 zapraszamy wszystkich na pierwszy wernisaż  po  zamknięciu Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

„Makatka wywrotowa” to prezentacja prac współczesnych hafciarek i hafciarzy, którzy wykorzystali  formę i hasła tradycyjnej makatki między innymi  do upominania się o prawa kobiet, mniejszości; do prezentacji własnych poglądów. Artyści i artystki dawne „makatkowe schematy” interpretują, przerabiają, umieszczają w nowych, zaskakujących przestrzeniach. Będzie  można ich  tu spotkać, porozmawiać, a przede wszystkim zobaczyć ich dzieła.

Wernisaż odbędzie się, niezależnie od pogody, na zewnątrz Muzeum, ale zapewniamy, że - przy zachowaniu reżimu sanitarnego - każdy zwiedzi wystawę. Ci, którzy jeszcze do nas nie dotarli od początków maja,  będą mogli także zobaczyć inną, bardzo interesującą ekspozycję udostępnioną
w lipcu br. „Kolekcja osobista. Sztuka nieprofesjonalna z prywatnych zbiorów Anny i Pawła Banasiów”.  Oczywiście - jak zawsze - dla zwiedzających dostępna będzie także wystawa stała „Dolnoślązacy. Pamięć, kultura, tożsamość”.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu jest  w tym roku, podobnie jak w latach poprzednich,  koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku. W samym Wrocławiu można uczestniczyć w wielu, bardzo interesujących wydarzeniach, ale oczekują na nas także organizatorzy wystaw, spotkań, spacerów i wykładów  na terenie całego regionu. W załączeniu link do informatora EDD  i wykaz działań we Wrocławiu.

Najserdeczniej zapraszamy !

Elżbieta Berendt
Kierownik Muzeum Etnograficznego

Wrocław w obiektywie
10.jpgz13214641VWroclaw-stare-miasto--W-centralnej-czesci-wytyczon.jpgz11446526VWroclaw--widok-na-Sky-Tower--Sky-Tower-to-jeden-z.jpg